S24 - gotowa spółka z o.o. w 24 godziny

Oferujemy pomoc zarówno w rejestracji, jak również zakupie 100% udziałów w gotowej spółce z o.o.

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy zakup spółki z o.o.. Zalety takiego rozwiązania:

Nasze spółki nie prowadziły nigdy działalności, zostały zarejestrowane wyłącznie w celu sprzedaży.

Działalność można rozpocząć natychmiast, ponieważ zakup spółki upraszcza wiele czynności:

- brak konieczności wizyty u prawnika,
- brak konieczności wizyty u notariusza,
- brak oczekiwania na decyzję sądu o wpisie do KRS, co może trwać do kilku tygodni,
- numer NIP jest już nadany (oszczędzamy od 2 do 4 tygodni),
- numer REGON jest już nadany (oszczędzamy co najmniej tydzień),
- spółka jest już zgłoszona do VAT w Urzędzie Skarbowym (co najmniej tydzień),

co w normalnej procedurze wiąże się ze stratą czasu, pieniędzy i nerwów przy wypełnianie kilkunastu różnych wzorów dokumentów.


Jeżeli nie zależy Ci aż tak bardzo na czasie, oferujemy również pomoc w rejestracji nowej spółki z o.o. Jest to rozwiązanie tańsze, natomiast na komplet dokumentów rejestrowych zwykle czeka się nieco dłużej.

Nasza pomoc obejmuje konsultacje oraz przygotowanie pełnej dokumentacji niezbędej do przeprowadzenia całego procesu rejestracji, krok po kroku.

Świadczymy również usługi związane z aktualizacją danych w KRS (tradycyjnie oraz elektronicznie)

Różnica między spółką zoo a działalnością gospodarczą

Decydując się na otworzenie działalności gospodarczej w pierwszej kolejności musimy dokonać wyboru odnośnie jej formy. Najpopularniejszymi postaciami w jakich poprowadzić można swój biznes jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowa działalność gospodarcza. Podmioty te jednak znacznie się między sobą różnią, dlatego też spróbujmy przeanalizować te różnice według konkretnych kategorii.

Różnica miedzy spółką zoo a działalnością gospodarczą ze względu na:
1. Założenie
Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest znacznie krótsze, gdyż trwa od jednego do maksymalnie kilku dni. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością proces taki może trwać nawet miesiąc.
2. Koszty rejestracyjne
Założenie jednoosobowej działalności jest nieodpłatne, spółka z o.o. wymaga regulacji kosztów sądowych oraz notarialnych.
3. Księgowość
Jednoosobowa działalność gospodarcza wymaga prowadzenia wyłącznie księgi przychodów i rozchodów. Spółka z o.o. zobowiązana została do poprowadzenia księgowości pełnej, która wiąże się z koniecznością przekazania tych działań specjalistom, a co się z tym wiąże do poniesienia dodatkowych kosztów.
4. Podatki
Jednoosobowa działalność gospodarcza może rozliczać się według zasad ogólnych, ryczałtu ewidencjonowanego lub podatku liniowego. Spółka z o.o. opodatkowana jest podatkiem liniowym. Dodatkowo jej wspólnicy zobowiązani są do regulacji podatku od dywidendy.

Różnica między spółką zoo a działalnością gospodarczą jest jak widać ogromna. Analizując powyższe punkty zdecydowanie można stwierdzić, że dla początkującego przedsiębiorcy najbardziej optymalnym wariantem jest jednoosobowa działalność gospodarcza.