Cennik gotowych spółek z o.o.

Cennik gotowych spółek z o.o. bywa zazwyczaj bardzo zróżnicowany. Nie ma jednej stałej ceny, nie ma nawet przedziału cen, które mogłoby przedstawić jak plasują się ceny spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Istnieją dwa podstawowe czynniki, które mają najbardziej znaczący wpływ na kształtowanie się cen podmiotów oferowanych na sprzedaż.

Pierwszym z nich jest historia. Jeżeli sprzedawany podmiot posiada dobrą historię finansową, jest dobrze prosperującym przedsiębiorstwem, które generuje wysokie zyski, jego cena będzie wyższa. Jeżeli sprzedawana spółka jest nowym podmiotem, nieposiadającym żadnych ukrytych zobowiązań, historii ani długów jego cena będzie niższa. Najniższą cenę osiągną z kolei te podmioty, które posiadają zadłużenie.

Kolejnym najbardziej istotnym czynnikiem jest staż spółki. Im dłuższy tym wyższa cena spółki, głównie dlatego, że staż dodaje firmie prestiżu oraz zwiększa szanse na przyznanie jej właścicielowi dofinansowania w postaci kredytu czy dotacji oraz zazielenienia inwestora.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.