Co to jest profil zaufany ePUAP?

Osoby zainteresowane rejestracją spółki w elektronicznym systemie ministerialnym zazwyczaj przed przystąpieniem do procedury poszukują w Internecie informacji na jej temat lub konsultują się z doradcą gospodarczym. Wielu, którzy wkrótce będą chcieli dowiedzieć się więcej o rejestracji spółki przez Internet napotka informacje o tym, że niebawem do jej przeprowadzenia konieczne będzie posiadania zaufanego profilu ePUAP.

Co to jest profil zaufany ePUAP?

EPUAP- Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to platforma, która umożliwia dopełniania wielu formalności w organach administracji publicznej bez wychodzenia z domu. Elektroniczny podpis potwierdzony tym profilem równoznaczny jest z podpisem odręcznym. Aby uzyskać zaufany podpis ePUAP należy założyć konto w systemie, wypełnić elektroniczny wniosek oraz udać się do jednego z punktów potwierdzających tożsamość.

Od kiedy profil zaufany ePUAP będzie potrzebny w S24?

Dokładna data wprowadzenia zmian w procedurze rejestracji spółki przez internet nie jest jeszcze znana. Wciąż trwają prace nad projektem zmian ustawy. Warto jednak przystąpić do procedury zakładania spółki już teraz, półki jeszcze do jej prowadzenia wystarczy zwykły e-podpis.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.