Ile czasu potrzeba na rejestracje spółki?

Na pytanie: ile czasu potrzeba na rejestracje spółki odpowiadamy krótko ? to zależy na jaki rodzaj rejestracji zdecyduje się przyszły właściciel.

a) Rejestracja tradycyjna

Tradycyjna rejestracja jest czasochłonna. Już samo przygotowanie do niej wymaga poświęcenia przez przedsiębiorcę kilku godzin pracy. W pierwszej kolejności należy umówić się na spotkanie z notariuszem, który pomoże nam sporządzić umowę w formie aktu notarialnego. W dalszej kolejności należy udać się po druki i wnioski lub wydrukować je z Internetu, wypełnić i złożyć w odpowiednich urzędach.

Najbardziej czasochłonne w standardowej procedurze rejestracji jest oczekiwania na odpowiedź z sądu i rozpatrzenie wniosku, które trwa nawet kilka tygodni.

b) Rejestracja online

Zakładanie spółki przez Internet trwa bardzo szybko. Przedsiębiorca nie musi wychodzić z domu, wystarczy, że włączy komputer i poświęci godzinkę na założenie konta w systemie i wypełnienie krótkiego formularza elektronicznego.

Jeśli przyszły właściciel firmy zdecyduje się skorzystać z systemu do rejestracji online, jego wniosek zostanie rozpatrzony w maksymalnie 24 godziny.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.