Ile trwa rejestracja spółki w KRS?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardzo dobrą formą na prowadzenie działalności gospodarczej. Regulacje spółki zabezpieczają prywatne majątki wspólników w przypadku jej bankructwa. Odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki jest ograniczona tylko do wysokości wniesionych przez nich wkładów na kapitał zakładowy. W dniu zawarcia umowy spółki, zaczyna istnieć spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, a po wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego jednostka ta uzyskuje osobowość prawną.

Proces rejestracji nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest skomplikowany i wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Spółkę założyć można tradycyjnie lub przez internet w systemie s24.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Procedura zakładanie prostej spółki akcyjnej
Zakładanie sp. z o.o. krok po kroku
Usługa rejestracji nowej spółki

Pierwszy sposób wiąże się z koniecznością wypełnienia sporej ilości dokumentów i wizytami w urzędach, dlatego jest bardziej czasochłonny. Przepisy wymagają sporządzenia umowy spółki w obecności notariusza, przez co koszty rejestracji są wyższe. Czas założenia spółki z o.o. w sposób tradycyjny szacuje się na około 2 tygodnie.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet jest szybszym, tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Jednostkę zakłada się w systemie s24 udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak sama nazwa wskazuje spółkę można zarejestrować w ciągu 24 godzin bez wychodzenia z domu. Wszystkie dokumenty wypełnia się i składa elektronicznie. Umowa spółki sporządzana jest według tzw. wzorca umowy, dlatego przepisy nie wymagają wizyty u notariusza – stanowi to znaczną oszczędność finansową.

Ile trwa rejestracja spółki w KRS

Pragniemy podkreślić, że czas rejestracji spółki uzależniony jest od poprawności przygotowanych i złożonych wniosków w KRS.
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej informacji na temat “ile trwa rejestracja spółki w KRS” zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami. Odpowiedzą oni na wszystkie zadane pytania oraz przedstawią naszą pełną ofertę rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Ile trwa rejestracja spółki w KRS? Z pomocą naszych specjalistów procedura rejestracji spółki zostaje przeprowadzona w krótkim czasie, bez zbędnych formalności.
Oferujemy rejestrację spółki w PRS oraz S24.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.