Jednoosobowa spółka z o.o.

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością może założyć wielu wspólników lub jeden podmiot, jednak nie może być nim inna jednoosobowa spółka z o.o..

W odróżnieniu od podmiotu zakładanego przez wielu wspólników jednoosobowa spółka z o.o. zostaje powołana nie na mocy umowy ale aktu założycielskiego.Dużym jej atutem jest znaczne uproszczenie funkcjonowania zgromadzenia wspólników, ponieważ jedyny wspólnik sam decyduje i podejmuje uchwały. Nie ma konieczności formalnego zwoływania zgromadzenia ani organizowania głosowania ponieważ wszystkie głosy należą do jedynego wspólnika. Nie musi on również wybierać przewodniczącego i protokolanta ani stwierdzać zdolności zgromadzenia do podejmowania uchwał.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Pomoc w otwarciu spółki 2022
Zakładanie fundacji przez Internet
Prowadzenie sp z o.o.

Wspólnik jednoosobowej spółki z o.o., który jest osobą fizyczną uznawany jest za osobę prowadzącą pozarolniczą działalność co sprawia, że jest on zobowiązany do odprowadzania składek na własne ubezpieczenie społeczne. Aby zwolnić się z tego obowiązku wystarczy przekazać komuś chociażby jeden procent udziałów.

Więcej na temat jednoosobowych spółek z o.o. udzielą Państwu nasi konsultanci. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Założenie jednoosobowej spółki z o.o.

Z przyjemnością prezentujemy naszą usługę zakładania jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Jeśli planujesz prowadzić działalność gospodarczą samodzielnie, jednoosobowa spółka z o.o. może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Nasi doświadczeni specjaliści z zakresu prawa i administracji pomogą Ci w każdym etapie tworzenia jednoosobowej spółki z o.o. Zapewnimy Ci kompleksowe doradztwo, abyś mógł podjąć najodpowiedniejsze decyzje zgodnie z Twoimi celami i oczekiwaniami.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.