Kto może założyć spółkę z oo ?

Wiele osób decydując się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, postanawia założyć ją w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, jak sama jej nazwa wskazuje, odpowiedzialność za zobowiązania spółki jest w znacznym stopniu ograniczona. Oznacza to, że wspólnicy nie muszą się obawiać o własny majątek w razie zadłużenia spółki.
Dodatkowym atutem prowadzenia działalności w tej formie jest stosunkowo nieduży kapitał zakładowy, wynoszący jedynie pięć tysięcy złotych.
Duże znaczenie ma również to, kto może założyć spółkę z oo. Otworzyć ją może zarówno jedna jak i kilka osób. Wyjątek stanowi wyłącznie inna, jednoosobowa spółka z oo.
Zakładanie działalności w postaci spółek wiąże się niestety z długim procesem rejestracyjnym.
To on stanowi główne utrudnienie podczas zakładania działalności, jednak niedogodność tą łatwo ominąć między innymi poprzez zakup gotowego podmiotu. Skraca on formalności do niezbędnego minimum, jakim jest złożenie podpisu na umowie spółki, sporządzonej w formie aktu notarialnego.

Mając na uwadze to, kto może założyć spółkę z oo, a także inne pozytywne aspekty związane z tą formą prowadzenia działalności, pragniemy zachęcić Państwa do skorzystania z oferty naszej firmy i zakupienia gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.