Likwidacja spółki

Decyzja o likwidacji działalności gospodarczej nie jest łatwa dla żadnego przedsiębiorcy. Niestety zdarzają się sytuacje, że jest to jedyne dobre rozwiązanie.

Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest końcowym etapem jej funkcjonowania. Proces likwidacyjny rozpoczyna się podjęciem uchwały o zakończeniu działalności spółki przez jej wspólników. W uchwale muszą zostać zawarte informacje dotyczące likwidatora bądź likwidatorów, którymi zazwyczaj są członkowie zarządu spółki. Uchwałę umieszcza się w protokole ze zgromadzenia wspólników oraz dołącza do wniosku o zmianę wpisu składanego do Krajowego Rejestru Sądowego. Wspólnicy mogą podzielić majątek spółki nie wcześniej niż 6 miesięcy od ogłoszenia otwarcia likwidacji w monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wezwaniu wierzycieli do zgłaszania wierzytelności.

Oferujemy Państwu pomoc procesie likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu uzyskania szczegółów naszej oferty. Zapraszamy do współpracy.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.