Nowy ład a spółka z o.o.

Nowy ład a spółka z o.o. – czy warto od nowego roku decydować się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Czy istnieje możliwość prowadzenia spółki z o.o. bez konieczności opłacania składek ZUS oraz dodatkowych podatków nakładanych Polskim Ładem?

Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu członkowie zarządu będą otrzymywać pensje mniejsze o 9% z powodu konieczności opłacania składki zdrowotnej. Czy można to ominąć?

Ciekawą alternatywą dla członków zarządu, którzy nie chcą płacić składki zdrowotnej, a są też wspólnikami spółki jest art. 176 kodeksu spółek handlowych. Istnieje możliwość zobowiązania wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych oraz wypłaty za to wynagrodzenia.

Nowe spółki muszą w odpowiedni sposób sporządzić umowę, aby móc działać w oparciu o art. 176 kodeksu spółek handlowych. Funkcjonujące na rynku podmioty w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością muszą dokonać aktualizacji zapisów umowy spółki.

Oferujemy pomoc w rejestracji spółki oraz dokonaniu zmian w umowie ? dodanie zapisów do umowy o świadczeniach przez wspólników powtarzającej się pracy.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.