Podpis elektroniczny potrzebny w S24

Planowane są zmiany w przepisach Kodeksu Spółek Handlowych dotyczących zakładania spółek za pośrednictwem Internetu. Głównym celem zmian jest zlikwidowanie pojawiających się przypadków nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych innych osób do zawiązania spółki z o.o. w trybie S24. Obecnie ten projekt jest na etapie rządowego procesu legislacyjnego.

Nowości w prawie mogą sprawić, że przedsiębiorcy będą mieli nowe obowiązki do spełnienia jeśli zdecydują się na rejestrację spółki. O czym mowa? Internetowa rejestracja spółki będzie możliwa tylko dla tych przedsiębiorców, którzy posiadają kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis e-PUAP. Osoby, które nie mają tego podpisu muszą dopełnić wszystkie formalności, aby go pozyskać. Podpis elektroniczny potrzebny w S24 wiąże się z dodatkowymi kosztami, których można uniknąć rejestrując spółkę teraz.

Zastanawiają się Państwo nad dokonaniem rejestracji już teraz? To bardzo dobre rozwiązanie, które pomoże uniknąć wielu dodatkowych formalności. Nawiązując współpracę z naszym biurem otrzymają Państwo kompleksową pomoc w zakresie zakładania firmy. Zapraszamy!

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.