Pozyskiwanie VAT dla spółki w 2017

Pozyskiwanie VAT dla spółki w 2017 roku może okazać się dla niektórych przedsiębiorców niemożliwe. Od nowego roku obowiązywać będą nowe, zaostrzone przepisy dotyczące rejestracji spółek w rejestrze VAT. Zmiana przepisów ma na celu lepszą weryfikację podmiotów, które będą składać wnioski o wpis do rejestru oraz obecnych już podatników VAT. Zaostrzenie przepisów podyktowane jest coraz częściej występującymi oszustwami podatkowymi.

Kaucję rejestracyjną będą musieli zapłacić przedsiębiorcy, co do których istnieje ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych. O takim ryzyku będzie decydować naczelnik Urzędu Skarbowego. Organ ten również będzie zobowiązany do ustalania wysokości kaucji oraz jej poboru od przedsiębiorców. Odmowa rejestracji spółki w VAT może spotkać przedsiębiorców, których nie da się zweryfikować (nie odpowiadają na wezwania i próby kontaktu lub nie istnieją).

Pozyskiwanie VAT dla spółki w 2017 roku będzie znacznie trudniejsze niż w bieżącym roku. Warto więc zgłosić spółkę do rejestru jeszcze w tym roku.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.