Program Nowy Ład jednoosobowa działalność gospodarcza

Program nowy ład jednoosobowa działalność gospodarcza ? w tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego warto przejść na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rewolucje w systemie podatkowym zapowiedziane w ramach nowego ładu wpłyną znacząco na funkcjonowanie na rynku jednoosobowych działalności gospodarczych. Dla wielu przedsiębiorców prowadzących JDG korzystniejszym rozwiązaniem będzie przejście na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rząd chce zniechęcić przedsiębiorców do zakładania jednoosobowych działalności i planuje realny wzrost opodatkowania. Po wprowadzeniu zmian w ramach Nowego Ładu:

– zlikwidowana zostanie możliwość odliczenia składki zdrowotnej od dochodu
– przedsiębiorcy nie będą mogli rozliczać się w sposób ryczałtowy
– przedsiębiorcy zobowiązani będą do opłacania składki zdrowotnej uzależnionej od wysokości dochodu

Dlaczego warto przejść na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Spółka z o.o. charakteryzuje się ogromnym bezpieczeństwem dla właścicieli podmiotu. Jej zasady funkcjonowania na rynku wpływają również na większą wiarygodność podmiotu (szczególnie ważne dla osób ubiegających się o kredyt lub dofinansowanie).

W spółce z o.o. istnieje również ograniczenie kosztów prowadzenia do minimum poprzez stosowanie rozwiązań mających na celu bezpieczne pominięcie konieczności opłacania składek ZUS.

Oferujemy pomoc dla osób, które chcą przejść z JDG na spółkę z o.o.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.