Rejestracja sp z o.o. z kapitałem zagranicznym

Z roku na rok zwiększa się liczba cudzoziemców decydujących się na zarejestrowanie firmy w Polsce. W szczególności są nimi Rosjanie i Ukraińcy, z uwagi na niekorzystną sytuację we wschodniej części kontynentu.

Każdy podmiot gospodarczy z udziałem gospodarczy niezależnie od tego czy jest to spółka z o.o., spółka jawna, partnerska, komandytowa czy też komandytowo ? akcyjna, musi zostać wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego ? KRS.

Najczęściej wybieraną formą, zarówno przez Polaków, jak i cudzoziemców jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przeprowadzenie procedury rejestracji przez obcokrajowców w zasadzie niczym się nie różni od tej przeprowadzanej przez obywateli naszego kraju, jeżeli chodzi o zakres obowiązków jakich trzeba dopełnić.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Obowiązkowe elementy umowy spółki z o.o.
Pomoc w otwarciu spółki 2022
PRS rejestracja spółki

Procedura rejestracji spółki

W pierwszej kolejności należy sporządzić umowę spółki lub akt założycielski w formie aktu notarialnego, w którym zawarte zostaną najważniejsze postanowienia dotyczącego funkcjonowania firmy. Następnie konieczne jest wniesienie wkładów na rzecz kapitału zakładowego, którego minimalna kwota wynosi 5 tysięcy złotych oraz powołanie organów spółki: zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej. Kolejnym etapem jest złożenie wniosków: KRS-W3 wraz z załącznikami, NIP-2, RG-1, ZUS-ZPA oraz opcjonalnie VAT-R, jeśli spółka ma zostać wpisana do rejestru VAT. Ostatnim etapem jest wybór podmiotu odpowiedzialnego za prowadzenie księgowości spółki, założenie rachunku bankowego i złożenie formularza NIP-2 do Urzędu Skarbowego.

Obcokrajowcy mogą również skorzystać z możliwości rejestracji spółki w systemie s24, która w znacznym stopniu ograniczy formalności i czas procedury rejestracji. Wystarczy, że przedsiębiorca założy konto w systemie ministerialnym, wygeneruje umowę, uzupełni formularze i dokona obowiązkowych opłat, a jego wniosek o rejestrację zostanie złożony i rozpatrzony w ciągu doby.

Utrudnieniem dla zagranicznych przedsiębiorców jest konieczność biegłego posługiwania się językiem polskim, znajomości przepisów oraz terminologii związanej z działalnością gospodarczą oraz rachunkowością. Kolejnym utrudnieniem jest konieczność posiadania adresu rejestracyjnego dla spółki, znajdującego się na terenie Polski oraz wzmożone kontrole ze strony urzędów.

Rejestracja sp z o.o. z kapitałem zagranicznym – oferujemy przeprowadzenie procedury

Rejestrację spółki z udziałem zagranicznym najlepiej powierzyć firmie zewnętrznej, która w imieniu klienta dopełni wszelkich formalności. Jeżeli są Państwo zainteresowani zleceniem rejestracji spółki z o.o. naszej firmie prosimy o kontakt.

Zapraszamy do współpracy!

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.