Rejestracja spółki komandytowej w 2017 roku

Rejestracja spółki komandytowej w 2017 roku to idealny czas dla tych, którzy nie zdecydowali się na ten krok wcześniej. Spółka komandytowa zaliczana jest do spółek handlowych, nie posiada ona osobowości prawnej. Funkcjonują w niej dwie kategorie wspólników – komandytariusze i komplementariusze. Wspólnikiem może być osoba fizyczna jak i prawna.

Rejestracja spółki komandytowej w 2017 roku – jakie dokumenty są wymagane do założenia spółki w sposób tradycyjny? Pierwszym z nich jest umowa spółki w formie aktu notarialnego. Kolejnymi są wykaz wspólników wraz z ich adresami, potwierdzenie opłat sądowych za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wniosek do KRS.

Istnieje także możliwość rejestracji spółki komandytowej przez internet. Warto zastanowić się nad wynajęciem kogoś do pomocy przy rejestracji. Nasze biuro posiada w swojej ofercie rejestrację spółek komandytowych. Pomagamy na każdym etapie tworzenia firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.