Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie w 24h

Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie w 24 godziny

Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie w 24 godziny – to temat, który budzi wiele pytań i wątpliwości wśród osób zainteresowanych założeniem własnej firmy w Polsce. Czy istnieje możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w ciągu jednego dnia? Czym charakteryzuje się ten rodzaj spółki i jakie wymagania musi spełnić przedsiębiorca, aby ją założyć?

Proces rejestracji spółki z o.o.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że proces rejestracji spółki z o.o. w Polsce wymaga czasu i zaangażowania. W Polsce, rejestracja spółki z o.o. z siedzibą w Krakowie jest możliwa tylko poprzez wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Aby dokonać wpisu, należy przejść kilka etapów.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie dokumentów. Przede wszystkim, trzeba sporządzić akt założycielski, który określa warunki powstania i funkcjonowania spółki. W dokumencie tym, muszą być zawarte m.in. nazwa spółki, kapitał zakładowy, sposób wyboru organów spółki oraz ich uprawnienia. Po sporządzeniu aktu założycielskiego, należy przystąpić do jego podpisania przez wszystkich założycieli.

Kolejnym etapem jest zgłoszenie spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Wniosek o wpis do rejestru musi być złożony w formie elektronicznej, przy użyciu systemu eKRS. Wraz z wnioskiem, należy dostarczyć dokumenty potwierdzające dokonanie wpłaty na rachunek bankowy spółki kwoty równoważnej kapitałowi zakładowemu. Minimalny kapitał zakładowy wynosi w Polsce 5 000 zł.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji Krajowego Rejestru Sądowego, spółka zostanie wpisana do rejestru, a przedsiębiorca otrzyma numer KRS. W kolejnym kroku, należy uzyskać numer REGON oraz numer NIP dla nowo powstałej spółki.

Ostatnim etapem jest rejestracja w Urzędzie Skarbowym. Przedsiębiorca musi zarejestrować spółkę w Urzędzie Skarbowym, aby uzyskać status podatnika VAT.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.