Spółka z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jak zapewne Państwo wiedza jest jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Cieszy się ona popularnością, gdyż jej prowadzenie jest korzystne dla przedsiębiorcy – może on m.in. ominąć konieczność płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz posiada ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki.

Spółka zo.o. posiada osobowość prawną, jest spółką kapitałową. Działa ona w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Założyć ją może jedna lub więcej osób, nazywanych wspólnikami. Wspólnicy mają obowiązek przed zarejestrowaniem spółki wnieść wkłady w formie pieniężnej lub aportu na pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wartość wynosi 5.000 złotych. Spółka zo.o. może zostać założona tradycyjnie lub w sposób uproszczony przez Internet.

Interesuje Państwa rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji spółki lub sprzedaż gotowych, czystych spółek.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.