S24 - spółka z o.o. w 24 godziny

Oferujemy pomoc zarówno w rejestracji online, jak i tradycyjnej.

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy założenie spółki przez internet. Zalety takiego rozwiązania:

Dajemy gwarancję bezproblemowego przeprowadzenia rejestracji.

Działalność można rozpocząć natychmiast, ponieważ rejestracja online upraszcza wiele czynności:

- brak konieczności wizyty u prawnika,
- brak konieczności wizyty u notariusza,
- brak oczekiwania na decyzję sądu o wpisie do KRS, co może trwać do kilku tygodni.

Firma w 24h - kompleksowa pomoc w założeniu spółki w 1 dzień.

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki z o.o. z udziałem zagranicznej spółki.


9% składki zdrowotnej dla członków zarządu spółki

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest nadal najchętniej wybieraną formą prawną przez polskich przedsiębiorców. Czy po wprowadzeniu przepisów Nowego Ładu nadal tak będzie? Jak założenia Nowego Ładu wpłyną na funkcjonowanie spółek z o.o. w Polsce?

Istotnie należy zaznaczyć, że od stycznia 2022r. wzrosną koszty prowadzenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Wzrost spowodowany jest wprowadzeniem dodatkowego obciążenia podatkowego w postaci 9% składki zdrowotnej naliczanej od wynagrodzenia brutto członków zarządu z powołania.

Alternatywnym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie 9% składki zdrowotnej dla członków zarządu spółki jest wprowadzenie art. 176 Kodeksu Spółek Handlowych. Mowa tutaj o zobowiązaniu wspólników spółki do powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz spółki, za które będą otrzymywać wynagrodzenie (bez konieczności opłacania dodatkowej składki).

Warto zaznaczyć, że to rozwiązanie możliwe jest po skonstruowaniu odpowiedniego zapisu w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie sporządzenia umowy oraz aktualizacji zapisów umowy spółki z o.o. - zapraszamy do współpracy.