S24 - spółka z o.o. w 24 godziny

Oferujemy pomoc zarówno w rejestracji online, jak i tradycyjnej.

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy założenie spółki przez internet. Zalety takiego rozwiązania:

Dajemy gwarancję bezproblemowego przeprowadzenia rejestracji.

Działalność można rozpocząć natychmiast, ponieważ rejestracja online upraszcza wiele czynności:

- brak konieczności wizyty u prawnika,
- brak konieczności wizyty u notariusza,
- brak oczekiwania na decyzję sądu o wpisie do KRS, co może trwać do kilku tygodni.

Firma w 24h - kompleksowa pomoc w założeniu spółki w 1 dzień.

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki z o.o. z udziałem zagranicznej spółki.


Jednoosobowa spółka z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialność może posiadać jednoosobowy lub wieloosobowy skład. Kodeks Spółek Handlowych reguluje w sposób szczególny funkcjonowanie podmiotów gospodarczych, w tym spółki z o.o. prowadzonej przez jedną osobę. Założenie tego rodzaju formy działalności obowiązkowo musi zostać zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego poprzez zawarcie umowy w formie aktu notarialnego, lub poprzez portal S24.

W przypadku, gdy wspólnik jest także jedynym członkiem zarządu, to czynności prawne muszą za każdym razem być spisywane i wysyłane do sądu rejestrowego.

Jednoosobowa spółka z o.o. posiada zalety w postaci niższych podatków i prestiżu związanego z wykonywaniem czynności samodzielnie - przedsiębiorca może pochwalić się, że firma rozwija się dzięki niemu.

W przypadku płacenia składek zus osoba fizyczna podlega obowiązkowi opłacania ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. Jeżeli jednak właściciel działalności pozbędzie się udziałów, to utraci status osoby prowadzącej pozarolniczą działalność,a co za tym idzie problem związany ze składkami zostanie rozwiązany.