S24 - spółka z o.o. w 24 godziny

Oferujemy pomoc zarówno w rejestracji online, jak i tradycyjnej.

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy założenie spółki przez internet. Zalety takiego rozwiązania:

Dajemy gwarancję bezproblemowego przeprowadzenia rejestracji.

Działalność można rozpocząć natychmiast, ponieważ rejestracja online upraszcza wiele czynności:

- brak konieczności wizyty u prawnika,
- brak konieczności wizyty u notariusza,
- brak oczekiwania na decyzję sądu o wpisie do KRS, co może trwać do kilku tygodni.

Firma w 24h - kompleksowa pomoc w założeniu spółki w 1 dzień.

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki z o.o. z udziałem zagranicznej spółki.


Różnica między spółką zoo a działalnością gospodarczą

Decydując się na otworzenie działalności gospodarczej w pierwszej kolejności musimy dokonać wyboru odnośnie jej formy. Najpopularniejszymi postaciami w jakich poprowadzić można swój biznes jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowa działalność gospodarcza. Podmioty te jednak znacznie się między sobą różnią, dlatego też spróbujmy przeanalizować te różnice według konkretnych kategorii.

Różnica miedzy spółką zoo a działalnością gospodarczą ze względu na:
1. Założenie
Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest znacznie krótsze, gdyż trwa od jednego do maksymalnie kilku dni. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością proces taki może trwać nawet miesiąc.
2. Koszty rejestracyjne
Założenie jednoosobowej działalności jest nieodpłatne, spółka z o.o. wymaga regulacji kosztów sądowych oraz notarialnych.
3. Księgowość
Jednoosobowa działalność gospodarcza wymaga prowadzenia wyłącznie księgi przychodów i rozchodów. Spółka z o.o. zobowiązana została do poprowadzenia księgowości pełnej, która wiąże się z koniecznością przekazania tych działań specjalistom, a co się z tym wiąże do poniesienia dodatkowych kosztów.
4. Podatki
Jednoosobowa działalność gospodarcza może rozliczać się według zasad ogólnych, ryczałtu ewidencjonowanego lub podatku liniowego. Spółka z o.o. opodatkowana jest podatkiem liniowym. Dodatkowo jej wspólnicy zobowiązani są do regulacji podatku od dywidendy.

Różnica między spółką zoo a działalnością gospodarczą jest jak widać ogromna. Analizując powyższe punkty zdecydowanie można stwierdzić, że dla początkującego przedsiębiorcy najbardziej optymalnym wariantem jest jednoosobowa działalność gospodarcza.