S24 - spółka z o.o. w 24 godziny

Oferujemy pomoc zarówno w rejestracji online, jak i tradycyjnej.

Jeżeli zależy Ci na czasie, proponujemy założenie spółki przez internet. Zalety takiego rozwiązania:

Dajemy gwarancję bezproblemowego przeprowadzenia rejestracji.

Działalność można rozpocząć natychmiast, ponieważ rejestracja online upraszcza wiele czynności:

- brak konieczności wizyty u prawnika,
- brak konieczności wizyty u notariusza,
- brak oczekiwania na decyzję sądu o wpisie do KRS, co może trwać do kilku tygodni.

Firma w 24h - kompleksowa pomoc w założeniu spółki w 1 dzień.

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu rejestracji spółki z o.o. z udziałem zagranicznej spółki.


Spółka z o.o. a jednoosobowa działalność

Osoby postanawiające otworzyć firmę zazwyczaj decydują się na poprowadzenie jej jako działalności gospodarczej bądź w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Należy mieć jednak na uwadze, że spółka z o.o. a jednoosobowa działalność gospodarcza są podmiotami skrajnie różnym toteż zupełnie inaczej się je prowadzi i do innych celów powinny zostać zastosowane.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma wiele zalet, między innymi wymaga niewielkiego kapitału zakładowego, wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę, a także może być utworzona przez niemal każdego w celach prawnie dopuszczalnych. Podmiot ten powinien służyć do prowadzenia dużych firm. Należy mieć bowiem na uwadze, że wymaga on prowadzenia księgowości pełnej, wiążącej się z ogromnymi kosztami, które często pogrążają małych przedsiębiorców.

Do poprowadzenia niewielkiego biznesu znacznie lepszym narzędziem będzie jednoosobowa działalność gospodarcza. Jej założenie jest całkowicie darmowe, a sprawy księgowe poprowadzić może sam właściciel.

Spółka z o.o. a jednoosobowa działalność to podmioty, które sprawdzą się w zupełnie innych sytuacjach i z tego należy zdać sobie sprawę zanim zdecydujemy się poprowadzić firmę pod którymś z nich.