Założenie spółki joint venture

Termin ?joint venture? w dosłownym tłumaczeniu oznacza ?wspólne przedsięwzięcie?. W kontekście biznesowym oznacza podmiot gospodarczy, który zostaje powołany do życia przez więcej niż jedną firmą, która za jego pośrednictwem chce zrealizować określone zadania, bądź prowadzić działalność.

Spółki joint venture zakładane są przez co najmniej dwa niezależne podmioty, z różnych krajów.
Najczęściej rejestruje się je w celu uzyskania dostępu do nowych rynków, poszerzenia rynków zbytu, ominięcia barier celnych i administracyjnych czy zapewnienia sobie dostępu do tańszych źródeł zaopatrzenia. Współudziałowcy takich spółek wnoszą wspólnie kapitał zakładowy oraz dzielą między sobą zyski i koszty prowadzenia działalności.

Spółki joint venture charakteryzują się udziałem kapitałowym i ponoszeniem ewentualnego ryzyka przez wszystkich udziałowców oraz długoterminową współpracą opartą o umowę prawną.

Jeżeli są Państwo zainteresowani założeniem podmiotu gospodarczego, który stanie się spółką joint venture zapraszamy do współpracy. Podpowiemy Państwu która forma prawa będzie dla Państwa najbardziej odpowiednia oraz dopełnimy w Państwa imieniu wszelkich formalności.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.