Zaufany profil ePUAP

Zaufany profil ePUAP już niebawem będzie niezbędny do rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jawnej lub komandytowej w ministerialnym systemie online. Wciąż trwają prace nad projektem zmian ustawy, który zakłada zaostrzenie przepisów związanych z elektronicznym podpisem. Po wprowadzeniu zmian, przedsiębiorcy chcący zarejestrować spółkę przez Internet będą musieli zainwestować w elektroniczny podpis kwalifikowany potwierdzony certyfikatem lub założyć zaufany profil ePUAP.

Założenie profilu jest opcją bezpłatną dlatego najprawdopodobniej będzie ona częściej wybierana. Obliguje ona jednak przedsiębiorców do założenia konta w systemie, wysłania elektronicznego wniosku oraz osobistego zweryfikowania tożsamości i potwierdzenia danych w jednym z punktów.

Tych, którzy chcieliby ominąć konieczność zakładania profilu ePUAP i zarejestrować spółkę bez wychodzenia z domu zachęcamy do przystania do procedury jak najszybciej, nim zmiany zostaną zatwierdzone, póki jeszcze wystarczy zwykły e-podpis.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.