Źle wypełniony wniosek o założenie spółki

Do założenia spółki z o.o. konieczne jest dokonanie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Źle wypełniony wniosek o założenie spółki lub stwierdzenie usuwalnych braków przez Sąd Rejestrowy, wyznaczy założycielowi działalności termin do usunięcia błędu pod rygorem wpisu do rejestru. Przykładem dla Państwa może być niezłożenie wzorów podpisów członków zarządu. Jeżeli nie zostaną złożone do ustalonego dnia, sąd oddali wniosek.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Uzupełnienie braków formalnych s24
Założenie spółki e-formularze
Elektroniczne wnioski o zmianę danych spółki

Źle wypełniony wniosek o założenie spółki z nieusuwalnymi błędami skutkuje natychmiastowym zwrotem dokumentu bez wezwania do uzupełnienia braków. Za odrzuceniem kryje się nieopłacenie, nieoddanie wniosku na urzędowym formularzu, czy nieprawidłowe wypełnienie.

Odrzucenie wniosku przez KRS zwiększa koszty rejestracji firmy

Źle wypełniony wniosek o założenie spółki ciągnie za sobą koszty. Jeśli sąd oddali wniosek o wpis postanowieniem i to postanowienie zostanie uprawomocnione można liczyć tylko na zwrot opłaty za obwieszczenie w MSiG- 100 złotych. Opłata sądowa wynosząca 500 złotych nie podlega rekompensacie.

Odrzucenie wniosku przez KRS wydłuża procedurę

Źle wypełniony wniosek o założenie spółki znacznie wydłuża procedurę otworzenia firmy w Polsce. Z tego powodu zachęcamy do powierzenia procedury rejestracji spółki specjalistom, którzy dopełnią niezbędnych formalności oraz skrócą czas założenia firmy do minimum.

Pomoc w uzupełnieniu braków formalnych lub rejestracji spółki od początku

Oferujemy kompleksową pomoc dla osób, które chcą szybko dopełnić procedury rejestracji spółki. W imieniu klientów w krótkim czasie przeprowadzimy procedurę rejestracji spółki.
Jeżeli sąd odrzucił Państwa wniosek oferujemy:
– pomoc w wypełnieniu wniosku o ponowny wpis w KRS
– złożenie wniosku w KRS

Zapraszamy.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.