Zmiana adresu w KRS

Spółka z o.o. przeniosła się do innej siedziby? Pamiętaj, żeby to zgłosić! W momencie, kiedy w spółce zajdą zmiany, przedsiębiorca ma obowiązek zgłoszenia ich do KRS. Od lipca 2021 roku aktualizacja danych w Krajowym Rejestrze Sądowym może odbywać się wyłącznie elektronicznie za pomocą Portalu Rejestrów Sądowych lub S24.

Zmiana adresu w KRS jest stosunkowo prostą procedurą. W pierwszej kolejności należy wybrać portal, na którym chcą Państwo zgłaszać zmianę. Należy pamiętać, że jeżeli spółka została zarejestrowana u notariusza, za pomocą systemu PRS, zmian nie można wprowadzać w S24!

Po wyborze platformy i założenia konta, wystarczy uzupełnić wzór wniosku, ze wskazaniem danych, które uległy zmianie, a następnie opatrzyć gotowy dokument e-podpisem. Do wniosku powinna być dołączona informacja, która potwierdza zmianę adresu. Po opłaceniu wniosku wystarczy poczekać na jego rozpatrzenie. Zmiana adresu w KRS jest naprawdę prosta oraz bardzo istotna, ponieważ niezłożenie wniosku do KRS wiąże się z karą finansową.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.