Zmiana ilości udziałów w spółce z o.o. KRS

Kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wymagany do jej utworzenia wynosi 5000 złotych. Udziały w spółce z o.o. podzielone są pomiędzy wszystkich wspólników spółki. Wartość jednego udziału nie może być mniejsza niż 50 zł. Wspólnicy mają prawo do dysponowania swoimi udziałami dlatego zmiana ilości udziałów w spółce z o.o. krs możliwa jest w każdym momencie.

Zmiana ilości udziałów w spółce z o.o. krs

Zmiana ilości posiadanych udziałów przez wspólnika w spółce z o.o. może nastąpić poprzez sprzedaż części udziałów, darowiznę udziałów bądź umorzenie.
W przypadku zbycia udziałów czyli dokonania sprzedaży całości udziałów, części udziałów lub nawet części jednego udziału konieczne jest zapoznanie się z umową spółki, gdyż czasami zawiera zapisy regulujące np. konieczność pozyskania zgody spółki czy pierwszeństwo w zakupie.
Podczas dokonywania darowizny części udziałów konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego umowy darowizny. Strony umowy mają obowiązek zawiadomić spółkę o tej transakcji.

Kto musi zgłosić do KRS dokonanie zmian w spółce?

Zgłoszenie zmian ilości udziałów spółki do KRS to obowiązek spółki, a dokładniej jej zarządu. Dokonać tego może on przez internet za pośrednictwem elektronicznych wniosków. Zarząd powinien dokonać także zmian w księdze udziałów spółki.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Zmiana danych wspólnika
Czas trwania rejestracji spółki w 2023 roku

Pomoc w aktualizacji listy wspólników spółki z o.o.

Nasi specjaliści pomagają w przeprowadzaniu wszelkich zmian w spółkę i aktualizacji tych danych Krajowym Rejestrze Sądowym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich Państwa, którzy stoją przed zadaniem zmiany ilości udziałów w spółce z o.o.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.