Zmiana wysokości podatku CIT

Z dniem 1 stycznia 2017 roku w życie weszła zmiana wysokości podatku CIT. Stawka podatku została zmniejszona z 19% do 15 % jednak zmiana ta dotyczy jedynie wąskiej grupy przedsiębiorców tzw. małych podatników. Do tej grupy zaliczane są przedsiębiorstwa, w których wartość przychodów ze sprzedaży oraz kwota należnego podatku od towarów i usług nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym równowartości 1 200 000 euro. Kwotę tę należy przeliczać według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP.

Zmiana wysokości podatku CIT dotyczy również podmiotów nowo powstałych, jednak z pewnymi ograniczeniami. Z niższej stawki podatku nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy podzielą swoją firmę w celu korzystania z mniejszej stawki.

Zmiany te mają na celu zachęcenie przedsiębiorców do zakładania nowych firm oraz wsparcie istniejących już przedsiębiorstw. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług – oferujemy rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zachęcamy państwa do kontaktu z nami w celu poznania szczegółów oferty.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.