Zmiany w procedurze rejestracji spółek przez Internet

Rejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Nie muszą oni sporządzać licznej dokumentacji, przedkładać jej w urzędach ani czekać na rozpatrzenie wniosków. Nie muszą oni nawet wychodzić z domu w celu przeprowadzenia procedury ? wszelkich formalności mogą dopełnić online.

Być może już niebawem w życie wejdą zmiany w procedurze rejestracji spółek przez Internet. Trwają aktualnie procesy opiniowania i legislacji projektu dotyczącego zaostrzenia wymogów dotyczących e-podpisu niezbędnego do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Jeżeli projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Spółek Handlowych zostanie zatwierdzony przyszli przedsiębiorcy zostaną zobligowani do posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu ePUAP. Zwykły, e-podpis okaże się niewystarczający do zawiązania spółki w trybie S24.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmiany zostaną zatwierdzone dlatego wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad rejestracją spółki przez Internet, zalecamy przeprowadzenie jej już teraz, nim zmienią się przepisy.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.