Zmiany w rejestracji spółek w 2017

Jak zapewne Państwo wiedzą od nowego roku obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące rejestracji spółek. Jak tłumaczy minister finansów, zmiany te spowodowane są rosnącą liczbą oszustw na tle podatkowym. Zmiany w rejestracji spółek w 2017 roku będą miały na celu lepszą weryfikację podmiotów starających się o wpis do rejestru VAT, a także podmiotów, które mają nadany VAT.

Wprowadzona zostanie kaucja rejestracyjna. Obowiązek jej zapłaty będzie dotyczyć przedsiębiorców, co do których istnieje ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych. Ryzyko będzie badane przez naczelnika Urzędu Skarbowego, on także od 1 stycznia będzie odpowiedzialny za pobór kaucji oraz ustalenie jej wysokości. Możliwa również będzie odmowa rejestracji spółki w rejestrze VAT. Będzie prowadzona weryfikacja każdego podmiotu. Jeśli okaże się, że dany podmiot nie istnieje bądź nie będzie odpowiadał na próby kontaktu otrzyma negatywną odpowiedź.

Zmiany w rejestracji spółek w 2017 roku będą także dotyczyć podatników VAT. Jeśli próba weryfikacji takiej jednostki nie powiedzie się zostanie ona wykreślona z rejestru.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.