Jak napisać tekst jednolity umowy spółki?

Wspólnicy spółki z o.o. w dowolnym momencie mogą sporządzać zmiany w strukturze spółki. Wszelkie regulacje określające zasady jej funkcjonowania określone są w umowie spółki. Zmiana zapisów umowy wymaga przeprowadzenia odpowiedniego procesu. Oprócz podjęcia uchwały i dokonania notarialnych zmian w umowie spółki należy jeszcze sporządzić tekst jednolity. Jak napisać tekst jednolity umowy spółki? Wyjaśnimy tą kwestię w publikacji.

Tekst jednolity umowy spółki może sporządzić notariusz (w protokole notarialnym) jednak nie jest to warunek konieczny. Tekst ten może w zwykłej formie pisemnej sporządzić zarząd spółki lub zlecić to zadanie firmie specjalizującej się w dokonywaniu aktualizacji danych firm w KRS.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Aktualizacja kodów PKD
Zmiana adresu w KRS
Spólka z o.o. w 24 godziny

Jednolity tekst umowy spółki sporządzany jest na podstawie aktu notarialnego zawierającego uchwalone zmiany oraz umowy spółki. Posiadanie edytowalnej wersji umowy spółki znacznie przyspiesza pracę. Do jednolitego tekstu umowy nie można dopisywać żadnych innych zmian, które nie wynikają z aktu notarialnego nawet tych redakcyjnych. W tytule tekstu warto wpisać datę z którego on jest dnia. Gotowy tekst jednolity umowy musi zostać podpisany przez członków zarządu spółki.

Jak napisać tekst jednolity umowy spółki? Oferujemy pomoc w jego sporządzeniu!

Zajmujemy się przeprowadzaniem postępowań aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym, przy okazji których w imieniu Klienta sporządzamy tekst jednolity umowy spółki. Zapraszamy do kontaktu, przedstawimy szczegóły oferty i odpowiemy na ewentualne pytania.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.