Zmiana w treści umowy spółki

Zmiana danych w spółce to standardowa czynność, którą dokonują spółki, gdy tyko zachodzi taka potrzeba. Spółki wraz ze swoim rozwojem potrzebują zmienić niektóre zapisy, wykreślić postanowienia lub dodać nowe paragrafy. Zdarza się niekiedy tak, że spółki decydują się na uchwalenie całkiem nowego tekstu swojej umowy. Należy pamiętać, iż każda zmiana umowy niesie za sobą konieczność jej aktualizacji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zmiana w treści umowy spółki, jak przeprowadzić proces?

Zmiana w treści umowy spółki może zostać przeprowadzona w sposób tradycyjny. Zgromadzenie wspólników podejmuje uchwałę o zmianie, zmiana dokonywana jest w umowie w formie aktu notarialnego i na odpowiednich formularzach zgłasza do KRS za pomocą Portalu Rejestrów Sądowych. Czas trwania zmiany wynosi ok.7 dni.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Adres do e-doręczeń
Zmiana adresu w KRS
Spólka z o.o. w systemie s24

W systemie elektronicznym s24 po spełnieniu odpowiednich warunków istnieje możliwość zmiany podstawowych danych umowy spółki np. zmiana nazwy spółki, siedziby i adresu czy zmiana wspólników lub członków zarządu. Sąd takie zmiany rozpatruje w ciągu 24 godzin. Dopisanie swoich niestaranowanych uregulowań związane jest natomiast z koniecznością wizyty w kancelarii notarialnej.

Zmiana w treści umowy spółki pomoc

Jeśli planują państwo dokonanie zmian w umowie spółki serdecznie służymy swoją pomoc, rada i doświadczeniem. Zajmujemy się przeprowadzaniem całego procesu zmian w umowie spółki wraz ze złożeniem dokumentów aktualizacyjnych do KRS i monitorowaniem procesu zmian. Zapraszamy do kontaktu i poznania naszej oferty.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.