Prosta spółka akcyjna 2023

Prosta spółka akcyjna 2023

Prosta Spółka Akcyjna (PSA) to stosunkowo nowa forma prawna przedsiębiorstw, wprowadzona w Polsce w 2019 roku. Ma ona na celu ułatwienie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz zwiększenie elastyczności i konkurencyjności polskiej gospodarki. W 2023 roku PSA ma szanse na dalszy rozwój i coraz większą popularność.

Podstawowe cechy Prostej Spółki Akcyjnej

PSA łączy w sobie cechy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z o.o.) oraz spółki akcyjnej (SA). Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na taką formę prawna, będą mogli korzystać z wielu korzyści, takich jak:
– niższe koszty zakładania i prowadzenia spółki niż w przypadku SA
– mniejsze wymagania formalne i administracyjne niż w przypadku SA
– mniejsze wymagania w zakresie kapitału zakładowego niż w przypadku SA
– większa elastyczność w zarządzaniu przedsiębiorstwem niż w przypadku spółek z o.o.

W 2023 roku PSA ma szanse na dalszy rozwój, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców będzie zainteresowanych taką formą prawną. Wszystko dzięki korzyściom, jakie niesie ze sobą PSA.

Perspektywy rozwoju Prostej Spółki Akcyjnej w 2023 roku

W 2023 roku PSA będzie miała szanse na dalszy rozwój, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców będzie zainteresowanych taką formą prawną. W związku z tym prawdopodobnie będą wprowadzone nowe ułatwienia dla przedsiębiorców decydujących się na taką formę prawną. Możliwe są zmiany w zakresie wymagań dotyczących kapitału zakładowego czy uproszczenia formalności związanych z zakładaniem PSA.

Istnieją także plany zwiększenia atrakcyjności PSA poprzez umożliwienie wprowadzenia na rynek tzw. “społecznych papierów wartościowych”. Oznacza to, że PSA mogą oferować swoje akcje szerokiemu gronu społeczności, a nie tylko inwestorom profesjonalnym. To może znacznie zwiększyć zainteresowanie PSA wśród przedsiębiorców i inwestorów.

Jeśli interesuje Państwa kwestia prostych spółek akcyjnych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.