Zakładanie spółki dla obcokrajowców

Zakładanie spółki dla obcokrajowców

Coraz więcej osób spoza Polski chce założyć działalność w naszym kraju. Zakładanie spółki dla obcokrajowców może wydawać się procesem czasochłonnym, lecz przy skorzystaniu z pomocy doświadczonego biura, można uniknąć wielu niepotrzebnych błędów, co pozwala na znacznie skrócenie czasu rejestracji.

Przeczytaj również: Zmiana siedziby spółki jawnej w KRS

Kto może założyć działalność w Polsce?

W Polsce własną działalność mogą założyć obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej. Dotyczy to założenia jednoosobowej działalności i dowolnej spółki handlowej. W wypadku, gdy dana osoba nie posiada żadnego z powyższych, spółkę może założyć jeżeli posiada tytuł pobytowy.

Przeczytaj również: Zawieszenie spółki z o.o. oferta

Jak odbywa się założenie spółki przez obcokrajowców?

Zakładanie spółki dla obcokrajowców odbywa się na podobnych zasadach co dla obywatela Polski. Ważną różnicą jest wypełnianie formularza KRS. Wynika to z faktu, iż niezbędny jest do tego numer PESEL. W takiej sytuacji należy złożyć wniosek o meldunkowy lub wniosek o nadanie numeru PESEL. Można również złożyć wniosek w forme papierowej i potwierdzić swoją tożsamość w urzędzie gminy.

Przeczytaj również: Pomoc w rejestracji jednoosobowej PSA

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.