Zmiana siedziby spółki jawnej w KRS

Zmiana siedziby spółki jawnej w KRS to jedna z najważniejszych procedur, która musi być przeprowadzona w sposób terminowy i zgodny z prawem. Z tego powodu wielu przedsiębiorców nie chce samodzielnie przeprowadzać procedury. Nasze biuro oferuje pomoc w przygotowaniu wniosków i złożeniu formularzy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dodatkowo monitorujemy procedurę zmiany danych spółki jawnej w KRS.

Inny artykuł, który może Cię zaciekawić: Jednoosobowa spółka z o.o. koszty

Zmiana siedziby spółki jawnej w KRS – kiedy najczęściej wymagana?
– zmiana adresu siedziby,
– zwiększenie lub zmniejszenie kapitału zakładowego,
– zmiana celu działalności spółki,
– dodanie lub usunięcie wspólnika,
– zmiana przedmiotu działalności.

Inny artykuł, który może Cię zaciekawić: Zawieszenie spółki z o.o. S24

Właściciele spółek jawnych, którzy planują zmianę umowy spółki jawnej powinni w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami oraz treścią obecnej umowy spółki. Należy również pamiętać, że każda zmiana w umowie spółki jawnej musi być zgodna z jej statutem oraz obowiązującymi przepisami prawa.

Następnie należy przygotować wnioski i dokumenty wymagane przez Krajowy Rejestr Sądowy. Informacje różnią się w zależności od koniecznych zmian. Termin na złożenie wniosku w KRS wynosi 7 dni od momentu wystąpienia zmiany w spółce. W przypadku nieterminowego złożenia wniosku przedsiębiorcy narażają się na karę finansową.

Poprawnie złożone wnioski znaczącą przyspieszają procedurę aktualizacji danych spółki w KRS. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy w zakresie aktualizacji danych spółki jawnej w KRS.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.