Założenie spółki z o.o. w nowym ładzie

Część z przedsiębiorców, którzy od nowego roku planowali rozpocząć prowadzenie własnej firmy, zastanawia się czy założenie spółki z o.o. w Nowym Ładzie będzie dobrym pomysłem i najbardziej korzystnym rozwiązaniem?

Z uwagi na zmiany jakie mają obowiązywać od stycznia 2022 roku część z przedsiębiorców, która jeszcze niedawno chciała założyć jednoosobową działalność gospodarczą, zdecydowała się szukać alternatywnej formy prawnej. Na szczęście założenie spółki z o.o. w Nowym Ładzie nadal będzie dobrą opcją, a spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pozostanie najbardziej korzystną formą prowadzenia działalności. Zmiana, która dotyczyła sp. z o.o., i której najbardziej obawiali się właściciele, okazała się łatwa do obejścia. Doradcy podatkowi szybko znaleźli przepis, dzięki któremu ominie się obowiązek odprowadzania 9% składki zdrowotnej z tytułu wynagrodzenia członków zarządu działających na mocy powołania (czyli większości członków zarządu polskich spółek z o.o.).

Dzięki spółce z o.o. przedsiębiorcy nawet w Nowym Ładzie zapłacą CIT w wysokości 9% oraz zyskają możliwość ominięcia konieczności odprowadzania składek ZUS.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.