Zasady założenia spółki celowej

Spółka celowa jest jednostką tworzoną w konkretnym celu, na potrzebę realizacji konkretnego przedsięwzięcia. Zwykle już podczas jej powoływania wiadomo, jak długo będzie ona funkcjonowała i kiedy zostanie zlikwidowana.

Spółkę celową tworzy się zazwyczaj w celu sfinansowania dużej inwestycji o dużej kapitałochłonności, po konsultacji z bankiem. Najczęściej zakładają ją więc przedsiębiorcy, którzy pragną ubiegać się o kredyt bankowy na wykonanie konkretnej inwestycji. Ma ona za zadanie ograniczyć ryzyko finansowe dla banku i przedsiębiorcy poprzez oddzielenie danej realizacji od innych realizacji przedsiębiorcy. Jest to rozwiązanie, które chroni także osoby fizyczne prowadzące działalność ponieważ zabezpiecza ich osobisty majątek w razie bankructwa.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Dokonywanie zmian w umowie spółki z o.o.
Jak założyć prostą spółkę akcyjną

Spółki celowe najczęściej są wykorzystywane przez deweloperów, którzy za jej pośrednictwem wydzielają konkretną inwestycję oraz chronią właściwą, prowadzoną przez nich na co dzień spółkę, przed wszelkiego rodzaju roszczeniami. W przypadku niespłacalności kredytu dzięki spółce celowej, przedsiębiorcy zyskują gwarancję, że prowadzona egzekucja nie sparaliżuje ich działalności.

Założenie spółki celowej wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Wiąże się z koniecznością opracowania stosowenej dokumentacji, która w przyszłości pozwoli pozyskać kredyt.

Założenie spółki celowej oferta naszego biura

Oferujemy pomoc w zakresie rejestracji spółki celowej. Zajmujemy się przeprowadzeniem procedury założenia spółki, niezależnie od wybranej formy prawnej. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami, którzy udzielą Państwu bardziej szczegółowych informacji na temat spółki celowej oraz pomogą w jej rejestracji.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.