Zmiana danych firmy w KRS

W firmach, w tym spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością z różnych względów mogą się zmienić niemal wszystkie dane, a nawet uregulowania działania. Najczęściej można zauważyć, że w firmach zmienia się adres, skład zarządu lub wspólników czy zakres branży działalności. Zmiana danych w KRS to proces składający się z kilku kroków w zależności od przedmiotu zmiany.

W zależności od zmiany istnieją dwa sposoby aktualizacji danych firmy ? w systemie s24 lub na Portalu Rejestrów Sądowych.

Spółka rejestrowana w s24
Jeśli spółka zakładana była w systemie teleinformatycznym s24 z wykorzystaniem wzorca umowy i nie dokonywane były w niej żadne zmiany w formie aktu notarialnego wówczas niektóre zmiany w spółce można przeprowadzić w systemie. Do zmian tych należą podstawowe zmiany umowy spółki: nazwa, adres, siedziba, zakres kodów PKD, lista wspólników, dane zarządu.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Zmiana zarządu w KRS
Tekst jednolity umowy spółki
Zmiana w umowie spółki

Tradycyjna zmiana danych firmy w KRS

Jeśli w spółce z oo. konieczna jest zmiana umowy spółki i dodanie do niej niestandardowych zapisów lub wykreślenie pewnych paragrafów wspólnicy zobowiązani są do podjęcia uchwały o zmianach w kancelarii notarialnej. Proces aktualizacji umowy spółki przez zgłoszenie wpisu ze zmianami odbywa się wówczas elektronicznie na stronie PRS.

Zmiana danych firmy w KRS pomoc w aktualizacji
Zajmujemy się zgłaszaniem zmiany danych firm w Krajowym Rejestrze Sądowym ? przeprowadzamy cały proces aktualizacyjny. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy są do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiedzą na zadane pytania.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.