Zmiana wysokości CITu

Od tego roku nastąpiła zmiana wysokości CITu. Już od stycznia weszły nowe przepisy, które mówią o tym, że mali podatnicy mogą skorzystać z opodatkowania na preferencyjnych stawkach. Ile obecnie wynosi podatek CIT?

Wysokość podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) została zmniejszona z 19 proc. do 15 proc. Ze zmienionej stawki mogą korzystać podatnicy, których przychód ze sprzedaży nie przekracza w ciągu roku kwoty 1 200 000 euro. Pozostali podatnicy muszą korzystać z opodatkowania w skali 19 procent. Z nowej stawki podatku dochodowego mogą skorzystać także osoby rozpoczynające prowadzenie własnej działalności. Preferencyjną stawką nie zostały objęte podatkowe grupy kapitałowe.

Zmiana wysokości CITu sprawia, że koszty prowadzenia firmy będą znacznie mniejsze. Warto więc zdecydować się na rejestrację spółki. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie zakładania przedsiębiorstw. Oferujemy rzetelną pomoc ? przeprowadzenie procedury rejestracyjnej w kilka dni! Zapraszamy do współpracy z naszymi specjalistami.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.