Zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych

Przedsiębiorców czekają zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych. Szczególną uwagą powinny wykazać się osoby zainteresowane założeniem własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Do tej pory, aby zarejestrować spółkę online wystarczające było posiadanie zwykłego e-podpisu. W zmianach planowanych przez rząd mowa jest o zaostrzeniu tego wymogu. E-podpis ma zostać zastąpiony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem e-PUAP.

Zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych dotyczą również rejestru przedsiębiorców znajdującego się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obieg wszystkich dokumentów w tym rejestrze po wprowadzonych zmianach będzie działał jedynie drogą elektroniczną. Wnioski o wpis lub o zmianę danych także będą musiały zostać złożone elektronicznie.

Nasza firma zajmuje się rejestracją spółek. Zachęcamy do zakładania spółek jeszcze przed zaostrzeniem przepisów. Oferujemy profesjonalną pomoc na każdym etapie zakładania spółki. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi ekspertami.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.