Zmiany w KSH

W 2017 roku przedsiębiorców czeka sporo zmian w Kodeksie Spółek Handlowych. Szczególną uwagę powinni na nie zwrócić przedsiębiorcy, których interesuje rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za pomocą Internetu – na platformie S24.

Zmiany w KSH przewidują zastąpienie zwykłego e-podpisu na kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis ePUAP w przypadku rejestracji spółki online. Zmiana ta będzie miała za zadanie wyeliminować przypadki, w których wykorzystywane są dane osobowe jednostek przez osoby nieuprawnione.

Zmiany w KSH dotyczą również rejestru przedsiębiorców, znajdującym się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obieg dokumentów w tym rejestrze będzie funkcjonować wyłącznie elektronicznie. Wszystkie wnioski o wpisy i zmianę danych będą musiały zostać złożone droga elektroniczną.

W rządzie rozpatrywany jest także projekt dotyczący reformy struktury majątkowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dotyczy on przede wszystkim obniżenia minimalnego kapitału zakładowego oraz wprowadzenia nowych rozwiązań dotyczących ochrony wierzycieli spółki.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.