Aktualizacja danych członków komisji rewizyjnej w KRS

Komisja rewizyjna w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest wymaganym organem i w większości firm ona nie występuje, gdyż podobną funkcję pełni w nich rada nadzorcza.

Komisja rewizyjna w spółce stanowi organ wyrywkowej kontroli, zwoływana jest z reguły raz do roku. Ocenia ona sprawozdania z działalności spółki oraz finansowe oraz wnioski zarządu o podziale zysku lub pokrycia strat. Komisja posiada prawo wglądu do dokumentacji i żądania wyjaśnień czy informacji, nie ma natomiast mocy podejmowania wiążących decyzji. Dane dotyczące członków komisji rewizyjnej zgłaszane są do rejestru. Czy możliwa jest aktualizacja danych członków komisji rewizyjnej w KRS? Tak, w dowolnym momencie.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Dokonywanie zmian w umowie spółki z o.o.
Koszt rejestracji spółki z o.o.

Kto może wchodzić w skład komisji rewizyjnej?
Członkowie komisji rewizyjnej muszą być bezstronni i w żaden sposób niepołączeni ze spółką. W skład komisji rewizyjnej nie mogą w chodzić członkowie zarządu, prokurenci, likwidatorzy, kierownicy oddziału spółki, główni księgowi spółki, zatrudnieni w spółce adwokaci i radcy prawni czy osoby podległe członkom zarządu lub likwidatorom.

Kiedy konieczna jest aktualizacja danych członków komisji rewizyjnej w KRS?
Zmiana danych członków komisji rewizyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym wymagana jest w momencie zmiany członka komisji, odwołania lub powołania nowej osoby na to stanowisko.

Aktualizacja danych członków komisji rewizyjnej w KRS – pomoc specjalistów w procesie zmian

Nasze biuro pomaga w dokonywaniu zmian danych we wpisie firmy w KRS, przeprowadzamy także aktualizację danych dotyczących członków komisji rewizyjnej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy przedstawią szczegóły oferty i odpowiedzą na ewentualne pytania.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.