Zmiana PKD spółki w KRS

Przedmiot działalności spółki określają kody Polskiej Klasyfikacji Działalności. Kody te są usystematyzowanym zbiorem z podziałem na grupy, sekcje, klasy oraz podklasy. Każda jednostka w tym firmy muszą w momencie rejestracji określać branżę w której będą działać. Spółki wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego również zobowiązane są do określenia przewodniego kodu oraz wskazania kodów dodatkowych. Czy możliwa jest Zmiana PKD spółki w KRS? Oczywiście, można tego dokonać w każdym momencie, jeśli jest to konieczne.

Zmiana PKD spółki w KRS jak dokonać aktualizacji?

Aktualizacja kodów PKD spółki w Krajowym Rejestrze sądowym można dokonać w systemie s24, jeśli spółka była w nim zakładana pod warunkiem, iż nie dokonywano w niej zmian poza systemem s24. W zależności czy zmienia się główny kod działalności czy kody dodatkowe proces będzie składał się z niego innych czynności i dokumentów.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Rejestracja spółki online
Koszt rejestracji spółki z o.o.
Ominięcie składki zdrowotnej w spółce z o.o.

Spółki z o.o. zakładane w formie tradycyjnej ? ich umowa zawierana była w Kancelarii Notarialnej lub spółki zakładane elektronicznie w s24 które dokonywały notarialnych zmian w swojej umowie mogą sporządzić wniosek zmian do KRS zawierający aktualizację kodów PKD firmy i złożyć go wraz z wymaganymi załącznikami poprzez stronę Portalu Rejestrów Sądowych.
Dla przypomnienia, po zmianach cyfryzacyjnych Krajowego Rejestru Sądowego wszelkie dokumenty składane do sądu muszą być w formie elektronicznej ? dokumenty w wersji papierowej nie są już przyjmowane.

 

Zmiana PKD spółki w KRS skorzystaj z naszej pomocy

Oferujemy pomoc w dokonaniu aktualizacji zmian kodów w KRS.
1. Doradztwo w zakresie konieczności wprowadzenia zmiany oraz wybór odpowiednich kodów PKD.
2. Przygotowanie dokumentów aktualizacyjnych.
3. Złożenie dokumentów w KRS.
4. Monitorowanie procedury do wprowadzenia zmian w rejestrze przedsiębiorców.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać szczegóły przygotowanej oferty.

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.