Zmiana danych wspólnika w KRS

W Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego znajdują się dane zarówno podmiotów do niego wpisanych np. spółek, jak również m.in dane członków ich zarządu czy wspólników. Wszelkie zmiany jakie zachodzą w tych informacjach powinny być zgłaszane do KRS w odpowiednim terminie.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Zasady założenia spółki celowej
E-biuro Kraków oferta
Zmiana w treści umowy spółki

Zmiana danych wspólnika w KRS – zgłoszenie aktualizacyjne

Najczęstszą zmianą związaną ze wspólnikami w spółce z o.o. jest zmiana składu wspólników, zmiana adresów zamieszkania lub do korespondencji oraz zmiana nazwiska wspólnika. Zmiana listy wspólników może nastąpić po np. śmierci wspólnika, sprzedaży całości lub części posiadanych udziałów przez wspólnika czy decyzją sądu o wyłączeniu wspólnika ze spółki.
KRS wymaga od spółek z o.o., aby te dostarczyły mu listę aktualnych wspólników wraz z ich adresami do doręczeń.
Ważne: należy pamiętać, iż w odpisie KRS można spotkać dane tylko jednego wspólnika mino, iż w spółce może występować ich kilku. Dzieje się tak za sprawa przepisu mówiącego, że KRS nie ujawnia danych wspólników, którzy posiadają mniej niż 10 % udziałów.

Jak zmienić dane wspólnika w rejestrze przedsiębiorców?

Zmiany można zgłosić wyłącznie elektronicznie w odpowiednim systemie po spełnieniu wymaganych warunków – w systemie teleinformatycznym lub portalu PRS. Dokumenty związane ze zgłoszeniem zmiany czy załączniki do nich są różne w zależności od rodzaju zmiany. Zgłoszenie aktualizacyjne wykonuje zarząd spółki, uiszczając opłaty sądowe za tą czynność.

Zmiana danych wspólnika w KRS – pomoc specjalistów

Oferujemy pomoc w aktualizacji danych wspólników w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zajmujemy się formalnościami i przeprowadzamy cały proces zmian.

 

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.