Aktualizacja adresów do doręczeń dla Wspólników i Członków Zarządu

Adresy do doręczeń to dane, które obowiązkowo w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością wymagane są przez Krajowy Rejestr Sądowy w przypadku ich wspólników, członków zarządu, prokurentów i likwidatorów.

Co to jest adres do doręczeń?

Adresem do doręczeń nazywamy adres do korespondencji. Często adres ten jest tożsamy z adresem zamieszkania, jednak przepisy prawa nie nakładają tutaj prawie żadnych ograniczeń. Adres do doręczeń może być dowolnym adresem w Polsce czy w Unii Europejskiej, nawet adresem skrytki pocztowej lub adresem samej spółki. Wskazując adres do korespondencji można podać adres w innym kraju poza UE, jednak wówczas konieczne jest także wskazanie pełnomocnika do doręczeń w Polsce.

Jak zgłosić adres do doręczeń do KRS?

Można dokonać tego przy składaniu wniosku do KRS dołączając oświadczenie o adresie do doręczeń wówczas ponosi się jeden koszt za wpis zmian. Składając samo oświadczenie o adresie do doręczeń należy uiścić opłatę sądową w wysokości ok. 40zł. Jeśli wielu członków zarządu czy wspólników jednocześnie składa oświadczenia o adresie do doręczeń to warto jest sporządzić pismo przewodnie do tej czynności.

Aktualizacja adresów do doręczeń dla Wspólników i Członków Zarządu

Wszelkie dokumenty aktualizacyjne składane do Sądu Rejestrowego muszą mieć postać elektroniczną. Oświadczenia o zmianie adresów do doręczeń należy jak najszybciej złożyć w KRS. Krajowy Rejestr Sądowy musi posiadać zawsze aktualny adres wspólników i członków zarządu, aby w razie potrzeby móc wystosować ważne pismo czy wezwanie dotyczące spółki.

Pomoc w zmianie adresów korespondencyjnych w KRS

Aktualizacja adresów do doręczeń dla Wspólników i Członków Zarządu to zadanie w którego realizacji pomagają nasi specjaliści. Zajmują się formalnościami i przeprowadzają cały proces zmian.

Zapraszamy do kontaktu, ponieważ nasza firma od lat zajmuje się dokonywaniem aktualizacji w spółkach, a więc zajmiemy się również aktualizacją adresów do doręczeń dla Wspólników i Członków Zarządu.

Aktualizacja adresów do doręczeń dla Wspólników i Członków Zarządu – brzmi strasznie? Nic bardziej mylnego!

_______________________________________________________________________________________________________

Przeczytaj również:
Zmiana danych wspólnika w KRS
Ile trwa rejestracja spółki w KRS?
Uzupełnienie braków formalnych s24

 

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.