Zmiana krs pkd

Zmiana zakresu działalności zazwyczaj związana jest z jej rozwojem i poszerzeniem oferty usług bądź przebranżowieniem się wynikającym z potrzeb rynku. Każda firma m.in. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może w dowolnej chwili przeprowadzić proces zmian swoich kodów Klasyfikacji działalności. Zmiana krs pkd odbywa się po złożeniu odpowiednich wniosków.

Kody PKD w spółce
W spółce z oo. kody określające jej działalność zawarte są w umowie oraz we wpisie KRS. W umowie spółki określony musi zostać jeden kod przeważający oraz warto dopisać szeroki zakres kodów dodatkowych, gdyż nie ma tutaj limitów ilościowych. Do Rejestru Przedsiębiorców wskazuje się natomiast tylko 10 kodów z umowy spółki ? jeden kod główny oraz wybrane dziewięć kodów. Należy pamiętać, iż każda modyfikacja kodów pkd w umowie spółki generuje koszty związane z procesem zmian.

Zachęcamy do lektury innych wpisów:
Zmiana adresu w KRS
Zmiana danych członka zarządu
Zmiana członków rady nadzorczej

Zmiana krs pkd w systemie s24

Szybka zmiana kodów pkd spółki zależy od formy jej założenia. Jeśli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rejestrowana była z wykorzystaniem wzorca umowy w s24 i nie dokonywano w niej żadnych zmian w umowie aktem notarialnym może ona dokonać zmiany pkd krs w systemie s24. Jeśli w spółce z oo. była notarialna zmiana umowy lub gdy spółka była zakładana metodą tradycyjną kody pkd można zmienić z wykorzystaniem systemu Portalu Rejestrów Sądowych.

Pomoc w aktualizacji kodów – zmiana krs pkd

Pomagamy w zgłaszaniu zmiany kodów pkd do Krajowego Rejestru Sądowego. Zapraszamy do bezpłatnej wstępnej konsultacji w tym zakresie, odpowiemy na wszystkie pytania związane z procesem aktualizacji.

 

Oddzwonimy do Ciebie
w 30 sekund!
Chcesz żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
Podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.